Size bir telefon kadar yakınız
02166840910
05322469134
Dil Seçin
tren

Kenet Çatı

Anasayfa » Kenet Çatı
kenet çatı

kenet çatı

Kenet sistem, çatının en üstteki mahya’dan saçağa kadar tek parça olarak şantiyede üretilebilen saçlar ile çatı kaplama sistemidir.

Kullandığı son teknoloji Kenet Sistemleri, her tip çatıya uygun üretim tekniği sayesinde mükemmel çözümler sağlar. Kenet çatı ve cephe sistemlerinde  kullanıcılara değişik alternatifler sunan tüm serilerde istenen genişlikte ve hadve yüksekliğinde üretim yapabilme imkanı sunar. Böylelikle çatı ve cephe kaplamalarında karşılaşılan tüm sorunları ortadan kaldırmaktadır.

Kenet çatının kullanıldığı alanlar tonoz çatı , düşük eğim , yüksek eğim , özel projeler , hastaneler , villa çatıları gibi geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Kullanım Alanları : Tonoz Çatı , Villa , Okul , Hastane , Özel Projeler , Konut , Sosyal Tesisler.

KENET ÇATI MALZEME LİSTESİ :

1.Çatı aşık profili

2.Trapez kesitli boyalı galvaniz sac levha. Fabrika ortamında üretilip maksimum 12m. olarak şantiyeye nakli yapılır. 0,50mm ile 0,80mm arasında kalınlıklarda imal ediNlebilir.

3.Buhar kesici örtü. Bina içinde oluşan buharın izolasyon katmanına geçmesini engeller.

4.Galvaniz sactan formlandırılan ‘’Z’’ profiller.

5.Isı izolasyon malzemesi. İstenilen kalınlıkta, yoğunlukta ve tipte çatıya tertiplenir.

6.OSB levha.

7.Su geçirmeyen difüzyona açık örtü.

8.Hareketli kilipsler. Bu klipsler ısı farklarından dolayı kenet sistem panellerde oluşan genleşmeleri absorbe eder.

9.Kenet sistem çatı kaplama örtüsü. Rollform makinasıyla şantiyede 60m’ye kadar çekilebilen saçlar, üzerlerinde vida deliği bulunmadığı için %100 oranında su geçirimsizliği sağlar. Sistem adını iki ayrı trapezin ek yerleri boyunca birbirine iki kere kenetlenmesinden alır. Bu işlemi kenet robotu gerçekleştirmektedir.

KENET ÇATI, CEPHE KAPLAMA ÖMRÜ VE ÖZELLİKLERİ

Mimari tasarımlarda kullanılacak malzemenin seçiminde ; estetik görünüm , işlenebilirliği, geri dönüşümü , enerji tasarrufu oranı , malzeme ömrü son yıllarda gelişen teknolojilerle beraber yeni malzemelere talebi arttırmıştır. Mekanik ve fiziksel performans olarak üstün malzeme tipleri üretilmeye başlanmıştır.
Üretilen metal malzemeler; ses , su ve ısı izolasyonu katmanlarıyla yekpare çalışan kenet çatı ve cephe kaplamasını oluşturmuştur. Bu hafif metal malzemeler geleneksel çatı ve cephe kaplama malzemelerinin yerini almaya başlamış zirveye emin adımlarla hızla gitmektedir.
Metal kaplama malzemeleri , her türlü geometrik şekildeki çatı ve cephelerde yüksek işlenebilirliğinden dolayı özellikle tonoz çatı , kubbe gibi çatı ve cephe tiplerinde neredeyse alternatifsizdir.
İsmini en üst katman olan metal panellerin birleşim noktalarından tek veya çift olarak kenetlenmesinden alan metal kenet çatı kaplama ve metal kenet cephe kaplama malzemelerine göre alternatifler şunlardır ;

Boyalı Galvanizli Sac Kenet Çatı ve Kenet Cephe Kaplama
320 mm , 420 mm ve 520 mm lik paneller halinde 0,5 mm ila 0,7 mm arasında kalınlıklarda boyalı galvanizli sac malzemelerden oluşmaktadır. En ekonomik kenet çatı malzemesidir.

Boyalı Alüminyum Kenet Çatı ve Kenet Cephe Kaplama
320 mm , 420 mm ve 520 mm lik paneller halinde ağırlıkla 0,7 mm kalınlıkta boyalı alüminyum malzemeden oluşmaktadır. Birim ağırlığın düşük olması ve yüksek korozyon direnciyle kendi kendini koruyan boyalı alüminyum kenet çatı malzemesinde bakır boyalı, patinalı bakır boyalı , çinko boyalı , granit boyalı , bazalt boyalı , korten sac boyalı gibi özel yüzeylerde Falzonal Novelis markamızla hizmet sunmaktayız.

Titanyum Çinko Kenet Çatı ve Kenet Cephe Kaplama
Titanyum Çinko alaşımlı, demir içermeyen 0,6 mm ila 1,0 mm arasında genellikle 0,7 mm kalınlıkta Metal Kenet Çatı malzemesidir
Organik uçucu maddeler insan sağlığına ve hava kirliliğine sebebiyet veren çeşitli sıvı ve gaz maddelerden oluşan bir gruptur. Bu maddeleri içeren yapı malzemelerin kullanımı son yıllarda Ekolojik yeşil bina talebine artan rağbetle beraber yok olmaya başlamıştır.
İhtiyaçların doğru tespitiyle beraber yaşayan, kendi kendini onaran çinko alaşımlı metaller ile kaplanan yapıların ömürleri de uzamaktadır. 200 yıla kadar yaşayan Titanyum çinko kaplama malzemelerinin diğer çatı ve cephe kaplama malzemelerine nazaran yüksek bedellerine karşın malzeme ömrüne baktığınızda ekonomik olarak ta üstün bir malzeme olduğunu görmekteyiz.

Çinko malzeme, diğer metallere oranla daha düşük erime sıcaklığından dolayı %90 oranlara kadar geri dönüşümü sağlanan bir malzeme olduğundan enerji tasarrufu anlamında en elverişli metal çatı ve cephe kaplama malzemesidir.
Titanyum Çinko ürünleri, Avrupa normu EN 988 (Çinko ve Çinko Alaşımlar – Binalarda kullanılan haddelenmiş yassı mamüllerin özellikleri) ‘i sağlayacak şekilde %99.995 oranında saf çinko, titanyum ve bakır alaşımıdır. Bakır, alaşımın gerilme mukavemetini arttırarak mekanik dayanımını arttırır ve malzemeyi daha esnek hale getirirken Titanyum, kalıcı deformasyonlara karşı uzun ömürlülük direncini arttırır. Titanyum bazı diğer metallere oranla daha düşük genleşme katsayısına sahip olduğundan ısıl genleşme performansı diğerlerinden daha iyidir.
Zintek Titanyum Çinko Kenet Çatı Kaplaması malzememiz 8 farklı renk alternatifiyle modern ve geleneksel İtalyan tasarımını yansıtmaktadır.

İşlenebilirlik ve Zintek Titanyum Çinko
• Fiziksel-Kimyasal özellikleri göz önüne alındığında, zintek® son derece sünek ve yumuşaktır, bu da herhangi bir metal levha çalışması için idealdir.
• Rulolar 10 °C ‘nin altındaki sıcaklıklarda işlenmemelidir. Levhayı minimum değere kadar ısıttıktan sonra işlenebilir.
• Kış koşullarında uygulamalarda en uygun koşullar seçilmelidir. Üretim daha iyi ısı koşullarının olduğu imalathane / fabrika gibi kapalı alanlarda gerçekleştirilmelidir.
• Sahada yapılması gereken tüm işler için, laminat sıcak havalı fanlar ile önceden ısıtılabilir.
• Laminatın işlenmesi ve yerleştirilmesinden sonra oluşan herhangi bir sıcaklık değişikliğinin yapının davranışı üzerinde herhangi bir etkisi yoktur.
• Uygulanması zor konik, konveks, konkav ve diğer kompleks şekillerin rahatlıkla uygulanabildiği yaratıcı tasarımlara olanak sağlamaktadır.

Estetik Görünüm
• Zintek® ‘in doğal görünümü uniform, parlak gridir.
• Atmosfere maruz bırakıldığında, yıllar boyunca cazip kayrak gri rengi ile yüzeye doğal bir yaşlanma etkisi kazandıran kendiliğinden koruma tabakası [ Patina ] oluşturur.
• Doğal oksidasyon, yüzeyin farklı renk tonlarıyla pürüzlü bir şekilde renklenmesine neden olabilir, bu yüzeyin tamamında muntazam bir renkle geçici bir durumdur.
• Zintek®’in doğal görünümü, korozyon direncini mükemmel bir şekilde koruyan özel yüzey uygulamaları ile değiştirilebilir.
• Tüm malzeme tipleriyle uyum içinde çalışılabildiğinden Mimarlara sınırsız tasarım olanakları sunmaktadır. 6 farklı renk alternatifleri ve eşsiz yüzey yapısı ile Zintek Titanyum Çinko çatı ve cepheler için eşsiz bir metal kaplama malzemesidir.

Ömür ve Bakım
ZINTEK® doğal yollarla (çinko hidro-karbonattan oluşan “patina”adı verilen bir tabaka oluşturarak) kendi kendini koruyan ve onaran demirsiz bir metaldir. Havadaki CO2, nem, yağmur, vb. atmosferik etkilere karşı kendini korumakta ve onarmaktadır. Bu nedenle uygulama hataları dışında bakım gereksinimleri çok düşüktür.

Ses İzolasyonu [Akustik Performans]
Erime sıcaklığının düşük olduğundan da anlaşılacağı üzere ses izolasyonu anlamında en iyi malzemelerden birisidir. Akustik bir etkisi olup dış etkenlerden gelecek gürültüyü alternatif kaplama malzemelerine nazaran daha az içeri iletir. Yağmur, dolu gibi çatı üzerine düşen atmosferik etkenlerin gürültüsünü büyük oranda absorbe eder.

Bakır Kenet Çatı ve Kenet Cephe Kaplama
Genellik 0,65 mm kalınlığında rulolar halindeki bakır saclar Kenet Çatı ve Cephe Kaplama malzemesi olarak kullanılır. Yüksek mukavemetli Yaşayan bir malzeme olan bakır özellikle geleneksel mimari yapılarda uzun ömrü nedeniyle tercih edilmektedir.

Kenet Çatı ve Cephe Kaplaması Tipleri = 

Çatılarda:
Tek ve çift kilitli Dik Kenet Çatı Kaplama
Tek Kilitli Kenet Çatı Kaplama
Çıtalı Kenet Çatı Kaplama
Arduvaz Kenet Çatı Kaplama

Cephelerde:
Tek ve çift kilitli Dik Kenet Cephe Kaplama
Tek Kilitli Kenet Cephe Kaplama
Çıtalı Kenet Cephe Kaplama
Arduvaz Kenet Cephe Kaplama
İçten Kilitli Kenet Cephe Kaplama (Interlocking)
Düz Kenet Cephe Kaplama (Flatlock)
Kaset Tipi içten kilitli Kenet Cephe Kaplama